Neplní Váš zaměstnavatel povinnosti, které mu plynou ze zákona nebo pracovní smlouvy, ale bojíte se to řešit? Vysvětlíme Vám Vaše možnosti a pomůžeme najít vhodný způsob, jak se bránit.
Pracovní spory se nejčastěji týkají neoprávněné výpovědi, nevyplacené mzdy, nároků z pracovního úrazu či diskriminace na pracovišti. Řešení těchto sporů může probíhat mimosoudně nebo soudní cestou.
📌 Jaké jsou nejčastější pracovní spory?
🚨 Jak se bránit v pracovních sporech?
✍️ S čím Vám můžeme pomoci?
🔎 Jak probíhá spolupráce?
Každá situace má svá specifika a nabízí jiné možnosti obrany. Kontaktujte nás a společně najdeme nejlepší řešení.
Naše služby poskytujeme za transparentní ceny.
Pokud se domníváte, že výpověď byla neoprávněná, můžete se do dvou měsíců od jejího doručení obrátit na soud a požadovat, aby soud vyslovil, že je neplatná. Vhodné je také zaměstnavateli co nejdříve sdělit, že i nadále trváte na přidělování práce. Bude to mít vliv na náhradu ušlé mzdy, pokud u soudu uspějete.
V některých případech ano. Pokud nemáte odstupné sjednáno v pracovní nad rámec zákona, máte na něj nárok pokud se zaměstnavatel ruší nebo přemisťuje, Vaše pozice se stane z organizačních důvodů nadbytečná nebo nejste schopen vykonávat svou práci pro nemoc z povolání nebo pracovní úraz. Toto se navíc nevztahuje ná zaměstnance pracující na DPP/ DPČ.
Můžete! Ve zkušební době a u tzv. dohodářů sice obecně platí, že je možné pracovní poměr ukončit z jakéhokoli důvodu, to však není úplně pravda. Důvod, pro který s Vámi zaměstnavatel rozvazuje pracovní poměr, nesmí být nikdy diskriminační. Diskriminačním důvodem je mj. i mateřství/ otcovství, ale třeba i věk, pohlaví, rasa nebo náboženské vyznání. Důležité je v tomto případě mít vše zdokumentované, což bývá často největší problém. Pokud s něčím podobným právě bojujete, nebojte se na nás obrátit, pro ochranu Vašich práv uděláme maximum.
Potřebujete profesionální radu?
Domluvme se, jak Vám můžeme pomoci.
Úvodní schůzka do 30 min. zdarma.